Otwarcie nowej firmy. Leasing samochodu nowego czy używanego?

Każda działalność gospodarcza w dzisiejszych czasach wiąże się z posiadaniem auta. Koszty przy zakładaniu działalności są wysokie, więc leasing samochodu jest dobrym pomysłem. Kredyt na samochód jest droższy, a procedury bardziej skomplikowane. W przypadku leasingu klient dostanie szereg ułatwień i proste zasady. W zależności od potrzeb swojej firmy leasingobiorca musi liczyć się z podjęciem szeregu decyzji. Pierwszą z nich będzie wybór pojazdu nowego lub używanego.

Leasing samochodu nowego

Posiadanie nowego samochodu to oczywiście plusy w postaci idealnego stanu pojazdu i możliwości użytkowania przez wiele lat. Jeśli działalność firmy polega na wykorzystaniu auta, jako jedynego narzędzia pracy w firmie tą opcję przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę. Gwarancja obejmie większość potencjalnych napraw, a eksploatacja będzie tańsza. Dysponując pojedynczym pojazdem użytkownik musi liczyć się z większą wpłatą własną i wyższymi ratami leasingowymi. Nie mniej leasing samochód nowego jest sensownym rozwiązaniem przy przeprowadzeniu odpowiedniej kalkulacji kosztów i dokładnej analizie własnych potrzeb.

Leasing samochodu używanego

Prowadzenie niewielkiej firmy transportowej z kilkoma pojazdami oznacza cięcie wydatków na każdym kroku. Eksploatacja aut, potencjalne naprawy i prowadzenie działalności gospodarczej powodują, że właściciel firmy wybiera pojazdy używane. Pod uwagę wziąć należy dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i przebieg kilometrów, tak by zminimalizować koszty potencjalnych napraw.

Przedsiębiorca ma do wyboru wiele firm oferujących leasing samochodu używanego. Jest jednak kilka warunków, które muszą być spełnione. Wiek auta to najczęściej 5 lat, a im starsze tym wyższa wpłata własna i koszty leasingu. Leasingodawcy najczęściej trzymają się zasady, że okres leasingu plus wiek auta nie powinny przekroczyć 8 lat.

Kolejną sprawą jest wybór komisu, który spełni warunki firmy finansującej. Często same komisy mają poza kredytem ofertę któregoś z leasingodawców. Warto zapoznać się z tym, pamiętając jednocześnie, że komis, jako pośrednik odbierze sobie prowizję.

Wybór indywidualny firmy, która zaoferuje najlepszy leasing samochodu może być lepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj leasingodawcy mają zaufanych dostawców pojazdów i zaoferują pomoc w wyborze oraz przeprowadzeniu kalkulacji. Przedsiębiorca, który myśli o większej flocie aut w swojej firmie powinien wybrać leasingodawcę z myślą o wielu latach współpracy.

Wybór firmy leasingującej i kalkulacja kosztów, jak również prognozowanie zysków podpowiedzą odpowiednie rozwiązanie. Uzyskanie leasingu samochodu nowego czy używanego do 3,5 tony nie nastręcza wielu problemów. Procedury są uproszczone, leasingobiorca przedstawia dowód osobisty, dokumenty firmy, dokonuje opłat i staje się posiadaczem auta. Pamiętać tylko powinien, że przez okres leasingowania nie jego właścicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *