Drugie życie samochodu

Kilkuletnie auta

Niestety, utracie blasku i głębi koloru ciężko jest zapobiec, jeśli auto służy nam jedynie do dotarcia z punktu A do punktu B. Dodatkowo, w przeszłości nie było tak spopularyzowanej idei detailingu i kosmetyków samochodowych pozwalających na zadbanie o dobre środki do konserwacji lakieru, opon czy felg. Dlatego też takie auta posiadają wiele rys, zmatowiały lakier – po prostu nie wyglądają zbyt elegancko. Na szczęście istnieje pewien zabieg, który może odesłać w niepamięć ten nieładny wygląd. Chodzi tutaj oczywiście o auto detailing. Skomplikowany proces, w którym specjaliści wykonują szereg zabiegów mających na celu przywrócenie dawnego blasku samochodu i zapewnienie długotrwałego efektu.

Przebieg detailingu

Cały proces zaczyna się od bardzo dokładnego oczyszczenia auta, w skład którego wchodzą po pierwsze – dokładne mycie wraz z dekontaminacją albo mycie i późniejsze glinkowanie pojazdu. Dopiero po tych czynnościach specjaliści wykonujący auto detailing mogą ocenić stan lakieru i dobrać najbardziej odpowiednią metodę polerowania lakieru w celu otrzymania najlepszych efektów końcowych. W zależności od lakieru trzeba dobrać odpowiednie gąbki i pady polerskie dostosowane do twardego lub miękkiego lakieru samochodowego. To bardzo ważne, gdyż w przypadku błędnego dopasowania sprzętu do lakieru, efekty mogą być katastrofalne. Polerowanie rozkłada się na kilka etapów i w efekcie końcowym zostaje usunięte ponad 99 procent wszystkich rys.

Zabezpieczenie lakieru

Aby efekt polerowania lakieru był długotrwały, świeży lakier należy odpowiednio zabezpieczyć. Robi się to nakładając wosk lub powierzchnię kwarcową. Jeśli chodzi o lakier to jest to tańsze rozwiązanie, które zapewni ochronę lakieru na okres około pół roku. Powłoka kwarcowa jest droższa, jednak zwykle salony, które wykonują auto detailing zapewniają dwuletnią gwarancję, co z pewnością przepowiada za wybraniem tej opcji. Dodatkowo utwardza ona lakier, przez co jest mniej narażony na zarysowania od odprysków, kamyczków itd. Auto detailing to z pewnością zabieg, który warto wykonać, jeśli chce się jeździć autem, które świetnie wygląda i w niczym nie przypomina kilkuletniego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *